Bestyrelsen

Polyteknisk Forenings bestyrelse fungerer som den daglige ledelse af foreningen. Bestyrelsen består typisk af syv til ti studerende og vælges for ét år ad gangen med tiltrædelse i februar.

Søren Anton Steffensen Kuhberg

Foreningsformand formand@pf.dkkuhberg@pf.dk Tlf. 77 42 44 90 Ansvarsområder: - Presse - Årsfest - Lyngby-Taarbæk Kommune - Ballerup Kommune - Vidensby (Byudvikling og Handel) - Studentersociale Fond - Alumner - Samarbejder

Andreas Goll Rossau

Næstformand naestformand@pf.dkinternational@pf.dkrossau@pf.dk Tlf. 77 42 44 91 Ansvarsområder: - Danske Studerendes Fællesråd, Landsforum - Nordic5Tech - Internationale Anliggender - Kandidatstudiestart - Vidensby (Internationalisering) - STEM Students - IAESTE - Folkemødet på Bornholm

Lau Halkier Wandall

Uddannelsespolitisk Koordinator uddannelse@pf.dklau@pf.dk Tlf. 77 42 44 94 Ansvarsområder: - Fagligudvalgsformand - Formand for Politisk Gruppe - Institutstudienævn - Danske Studerendes Fællesråd, Uddannelsespolitisk Udvalg - Kollegiale organer - Grøn Dyst - Folketingsvalg

Asta Trøjgaard Thogersen

Socialpolitisk Koordinator social@pf.dkasta@pf.dk Tlf. 77 42 44 93 Ansvarsområder: - Socialudvalgsformand - Formand for Politisk Gruppe - Danske Studerendes Fællesråd, Levevilkårspolitisk Udvalg - PF Indstillingsudvalg (PFIU) - Studiemiljøarbejdsgruppe (SMAG) - Studiemiljøudvalg (SMU) - Koncern Arbejdsmiljøudvalg (KAMU) - Arbejdsmiljøudvalg (AMU) - Kollegier

Daniel Nymand Petersen

S-Husformand shusformand@pf.dknymand@pf.dk Tlf. 77 42 44 92 Ansvarsområder: - S-huset - Årsfest - Joints - Tuesday Talks - Booking - CREW - Sensommerfest

Marcus Fruelund Schmidt

Forretningsrådsformand oekonomi@pf.dkmarcus@pf.dk Tlf. 77 42 44 95 Ansvarsområder: - Økonomi - Ansatte - Bogholderi - Fonde

Emil Kristiansen

Koordinator af Foreningsaktiver lokaler@pf.dkemil@pf.dk Tlf. 77 42 44 96 Ansvarsområder: - Universitetsvalg - Biblioteksforum - PF Klubber - Lokaler og fysiske rammer - Fælles Fredagsbar Udvalg (FFU) - PF Arkivet

Kirstine Krøyer Rasmussen

Koordinator af Interne Anliggender og PR intern@pf.dkkir@pf.dk Tlf. 77 42 44 97 Ansvarsområder: - Bachelorstudiestart - Sociale medier og kampagner - Vidensby (Kommunikation) - Åbent hus - Rusbog - Wall of PF - Årsberetning
Sidst opdateret: 19/03/2019