Bestyrelsen

Polyteknisk Forenings bestyrelse fungerer som den daglige ledelse af foreningen. Bestyrelsen består typisk af syv til ti studerende og vælges for ét år ad gangen med tiltrædelse i februar.

Søren Sandgaard

Foreningsformand formand@pf.dksandgaard@pf.dk Tlf. 77 42 44 90 Ansvarsområder: - Presse - Årsfest - Lyngby-Taarbæk Kommune - Ballerup Kommune - Studentersociale Fond - Alumner - Kommunikationsstrategi

Louise Frost

Næstformand naestformand@pf.dkinternational@pf.dkfrost@pf.dk Tlf. 77 42 44 91 Ansvarsområder: - Medlem af bestyrelsen i Danske Studerendes Fællesråd - Nordic5Tech - EuroTech - Internationale Anliggender - Formand for International Kommitte - Bachelorstudiestart - Kandidatstudiestart - Vidensby (Internationalisering)

Jakob Rydhof

Uddannelsespolitisk Koordinator uddannelse@pf.dkrydhof@pf.dk Tlf. 77 42 44 94 Ansvarsområder: - Fagligudvalgsformand - Formand for Politisk Gruppe - Institutstudienævn - Danske Studerendes Fællesråd, Uddannelsespolitisk Udvalg - Kollegiale organer - PF Appen - Rusbog - PF-klubber

Anders Bogh Jacobsen

Socialpolitisk Koordinator social@pf.dkanders@pf.dk Tlf. 77 42 44 93 Ansvarsområder: - Socialudvalgsformand - Formand for Politisk Gruppe - Danske Studerendes Fællesråd, Levevilkårspolitisk Udvalg - PF Indstillingsudvalg (PFIU) - Studiemiljøudvalg (SMU) - Koncern Arbejdsmiljøudvalg (KAMU) - Arbejdsmiljøudvalg (AMU) - Studieceller - Vidensby (Mobilitet) - Grøn Dyst - Universitetsvalg - Wall of PF

Lucas J. Gramme

S-Husformand shusformand@pf.dkgramme@pf.dk Tlf. 77 42 44 92 Ansvarsområder: - S-huset - Årsfest - Joints - Tuesday Talks - Booking - CREW

Vinh Duy Nguyen

Forretningsrådsformand oekonomi@pf.dkvinh@pf.dk Tlf. 77 42 44 95 Ansvarsområder: - Økonomi - Ansatte - Bogholderi - Fonde

Kristian Munch Kielsgaard Nielsen

Koordinator af Interne Anliggender intern@pf.dklokaler@pf.dkkristian@pf.dk Tlf. 77 42 44 96 Ansvarsområder: - Årsberetning - Lokaler og fysiske rammer - Arkivet - Åbent hus - Kollegier

Linus Knoop

Koordinator af Samarbejder linus@pf.dk Tlf. 77 42 44 97 Ansvarsområder: - Samarbejdspartner - Boghandlen - Vidensby (Kommunikation) - IAESTE - Rabatnetværket - Studiemiljøarbejdsgruppe (SMAG)
Picture of the entire board
Sidst opdateret: 14/02/2020