Bestyrelsen 

Mette Bybjerg Brock

Foreningsformand

 

formand@pf.dk

mette@pf.dk

Tlf. 77 42 44 90

 

Ansvarsområder:

Årsfest

Lyngby-Taarbæk Kommune

Ballerup Kommune

Koncern Arbejdsmiljøudvalget (KAMU)
Ingeniørforeningen (IDA)

Victor Beier Schousboe
Næstformand & Uddannelsespolitisk Koordinator

uddannelse@pf.dk
vbs@pf.dk
Tlf. 77 42 44 91

Ansvarsområder: 
Fagligudvalgsformand
Landsforum, DSF
Uddannelsespolitisk Udvalg, DSF
Kampagner
Arkiv
Andreas Klemens Kjærgaard
S-Husformand

shusformand@pf.dk
akkj@pf.dk
Tlf. 77 42 44 92

Ansvarsområder:
S-huset
Joints
Årsfest
PF Teknik
PR
Benjamin Wrist Lam
Socialpolitisk Koordinator

social@pf.dk 
lam@pf.dk
Tlf. 77 42 44 93 

Ansvarsområder:
Socialudvalgsformand
Boliger
Levevilkårs Udvalg, DSF
Studiemiljø Udvalg (SMU)
PF Indstillingsudvalg, PFIU
Amalie Avnborg
Forretningsrådsformand

oekonomi@pf.dk
avnborg@pf.dk
Tlf. 77 42 44 95

Ansvarsområder:
Økonomi
Ansatte
Bogholderi
Fonde
Åbent hus
Daniel Nørhave
Koordinator af Samarbejder og Internationale Anliggender

international@pf.dk
daniel@pf.dk
Tlf. 77 42 44 96

Ansvarsområder:
Internationale anliggender
Kandidatstudiestart
Institutstudienævn
Nordic5Tech
Studiemesse
Mathias Eisenreich
Koordinator af Events og Interne Anliggender

intern@pf.dk
meisenreich@pf.dk
Tlf. 77 42 44 97

Ansvarsområder:
Studiemiljø Arbejdsgruppe (SMAG)
Koordineringsudvalg Ballerup
PF Klubber
Fælles Fredagsbar Udvalg
Lokaler og fysiske rammer
Kontakt os
Name:
*
Phone:
*
E-mail:
*
Message:
 
Polyteknisk Forenings Sekretariat
Anker Engelunds Vej 1
Bygn. 101 E
2800 Kgs. Lyngby
email: pf@pf.dk
Tlf. +45 7742 4444
CVR: 55988919
Åbningstider:

Sekretariatet Lyngby Campus

Mandag: 09.15-15:00
Tirsdag-Torsdag: 08.30-15.00
Fredag: 08.30-14.30

Sekretariatet Ballerup Campus

Sekretariatet i Ballerup holder lukket i 3-ugers og vinterferien, men åbner igen i 13-ugers perioden
Onsdag: 09:00-14:00


 
Lyngby Campus

PF Caféen 

Man - Fre:      07:30 – 17:00

Kaffestuen
Man - Fre:      07:30 – 19:00

Kælderbaren
Man - Fre:      19:00 – ?


 
Ballerup Campus

S-Huset Ballerup

Man - Fre:      07:30 – 17:30

Verners Kælder
Fre:                 14:00 – ?

 
Polyteknisk forening | Anker Engelunds Vej 1 | 2800 Kgs. Lyngby | Tlf.: +4577424444