Bestyrelsen 

Mette Bybjerg Brock

Foreningsformand

 

formand@pf.dk

mette@pf.dk

Tlf. 77 42 44 90

 

Ansvarsområder:

Årsfest

Lyngby-Taarbæk Kommune

Ballerup Kommune

Koncer Arbejdsmiljøudvalget (KAMU)
Ingeniørforeningen (IDA)

Victor Beier Schousboe
Næstformand & Uddannelsespolitisk Koordinator

uddannelse@pf.dk
vbs@pf.dk
Tlf. 77 42 44 91

Ansvarsområder: 
Fagligudvalgsformand
Landsforum, DSF
Uddannelsespolitisk Udvalg, DSF
Kampanger
Arkiv
Andreas Klemens Kjærgaard
S-Husformand

shusformand@pf.dk
akkj@pf.dk
Tlf. 77 42 44 92

Ansvarsområder:
S-huset
Joints
Årsfest
PF Teknik
PR
Benjamin Wrist Lam
Socialpolitisk Koordinator

social@pf.dk 
lam@pf.dk
Tlf. 77 42 44 93 

Ansvarsområder:
Socialudvalgsformand
Boliger
Levevilkårs Udvalg, DSF
Studiemiljø Udvalg (SMU)
PF Indstillingsudvalg, PFIU
Amalie Avnborg
Forretningsrådsformand

oekonomi@pf.dk
avnborg@pf.dk
Tlf. 77 42 44 95

Ansvarsområder:
Økonomi
Ansatte
Bogholderi
Fonde
Åbent hus
Daniel Nørhave
Koordinator af Samarbejder og Internationale Anliggender

international@pf.dk
daniel@pf.dk
Tlf. 77 42 44 96

Andsvarsområder:
Internationale Anliggender
Kandidatstudiestart
Institutstudienævn
Nordic5Tech
Studiemesse
Mathias Eisenreich
Koordinator af Events og Interne Anliggender

intern@pf.dk
meisenreich@pf.dk
Tlf. 77 42 44 97

Ansvarsområder:
Studiemiljø Arbejdsgruppe (SMAG)
Koordineringsudvalg Ballerup
PF Klubber
Fælles Fredagsbar Udvalg
Lokaler og Fysiske Rammer
Kontakt os
Name:
*
Phone:
*
E-mail:
*
Message:
 
Polyteknisk Forenings Sekretariat
Anker Engelunds Vej 1
Bygn. 101 E
2800 Kgs. Lyngby
email: pf@pf.dk
Tlf. +45 7742 4444
CVR: 55988919
Sekretariatet Lyngby Campus
Mandag                  09.15 - 15.00
Tirsdag-torsdag   08.30 - 15.00
Fredag                    08.30 - 14.30
 
Sekretariatet Ballerup Campus
Tirsdag                    11.30 - 14.00
Fredag                     11.30 - 14.00

 
PF Caféen
Man - Fre:      07:30 – 17:00

Kaffestuen
Man - Fre:      07:30 – 19:00

Kælderbaren
Man - Fre:      19:00 – ?
Polyteknisk forening | Anker Engelunds Vej 1 | 2800 Kgs. Lyngby | Tlf.: +4577424444