Bestyrelsen 

Mette Bybjerg Brock

Foreningsformand

 

formand@pf.dk

mette@pf.dk

Tlf. 77 42 44 90

 

Ansvarsområder:

Årsfest

Lyngby-Taarbæk Kommune

Ballerup Kommune

Koncern Arbejdsmiljøudvalget (KAMU)
Ingeniørforeningen (IDA)

Victor Beier Schousboe
Næstformand & Uddannelsespolitisk Koordinator

uddannelse@pf.dk
vbs@pf.dk
Tlf. 77 42 44 91

Ansvarsområder: 
Fagligudvalgsformand
Landsforum, DSF
Uddannelsespolitisk Udvalg, DSF
Kampagner
Arkiv
Andreas Klemens Kjærgaard
S-Husformand

shusformand@pf.dk
akkj@pf.dk
Tlf. 77 42 44 92

Ansvarsområder:
S-huset
Joints
Årsfest
PF Teknik
PR
Benjamin Wrist Lam
Socialpolitisk Koordinator

social@pf.dk 
lam@pf.dk
Tlf. 77 42 44 93 

Ansvarsområder:
Socialudvalgsformand
Boliger
Levevilkårs Udvalg, DSF
Studiemiljø Udvalg (SMU)
PF Indstillingsudvalg, PFIU
Amalie Avnborg
Forretningsrådsformand

oekonomi@pf.dk
avnborg@pf.dk
Tlf. 77 42 44 95

Ansvarsområder:
Økonomi
Ansatte
Bogholderi
Fonde
Åbent hus
Daniel Nørhave
Koordinator af Samarbejder og Internationale Anliggender

international@pf.dk
daniel@pf.dk
Tlf. 77 42 44 96

Ansvarsområder:
Internationale anliggender
Kandidatstudiestart
Institutstudienævn
Nordic5Tech
Studiemesse
Mathias Eisenreich
Koordinator af Events og Interne Anliggender

intern@pf.dk
meisenreich@pf.dk
Tlf. 77 42 44 97

Ansvarsområder:
Studiemiljø Arbejdsgruppe (SMAG)
Koordineringsudvalg Ballerup
PF Klubber
Fælles Fredagsbar Udvalg
Lokaler og fysiske rammer
Kontakt os
Name:
*
Phone:
*
E-mail:
*
Message:
 
Polyteknisk Forenings Sekretariat
Anker Engelunds Vej 1
Bygn. 101 E
2800 Kgs. Lyngby
email: pf@pf.dk
Tlf. +45 7742 4444
CVR: 55988919
Åbningstider:

Sekretariatet Lyngby Campus
Mandag: 09.15-15:00
Tirsdag-Torsdag: 08.30-15.30
Fredag: 08.30-14.30

​Lukket fra 16/10 - 20/10

Sekretariatet Ballerup Campus
Onsdag: 09:00-14:00

​Lukket den 18/10
Lyngby Campus

PF Caféen 

Man - Fre:      07:30 – 17:00

​Lukket fra 16/10 - 20/10

Kaffestuen
Man - Fre:      07:30 – 19:00

Lukket fra 16/10 - 20/10

Kælderbaren
Man - Fre:      19:00 – ?

​Lukket den 16/10, 18/10 og 19/10

 
Ballerup Campus

S-Huset Ballerup

Man - Fre:      07:30 – 17:30

Lukket fra 16/10 - 20/10

Vernes Kælder
Fre:                 12:00 – ?

​Lukket den 20/10
 
Polyteknisk forening | Anker Engelunds Vej 1 | 2800 Kgs. Lyngby | Tlf.: +4577424444